Powody, dla których nie warto kupować używanych opon
Powody, dla których nie warto kupować używanych opon

W obecnych czasach niestabilności finansowej każdy z nas chciałby na czymś zaoszczędzić. W tym poście powiemy, dlaczego zakup opon to nie najlepszy czas na oszczędzanie.

Przygotowując się do zakupu opon warto kierować się przede wszystkim rozsądkiem. Coś, co może wydawać nam się tańsze, w perspektywie czasu niekoniecznie takie jest. Na bezpieczeństwie z kolei nie ma co oszczędzać - z tym zgodzi się chyba każdy.

Kupno używanych opon

Podczas prowadzenia samochodu zawsze najważniejsze powinno być bezpieczeństwo podróżujących. Stosowanie opon z drugiej ręki podwyższa prawdopodobieństwo udziału w wypadku. 

Kupowanie używanych opon od kogoś, kogo nie znamy niesie za sobą wielkie ryzyko. Opony, które oferują takie osoby mogą być na pierwszy rzut oka w porządku, jednak przy bliższej inspekcji wychodzą na jaw wewnętrzne uszkodzenia, np. popękana siatka w środku, pęknięcia w stopce opony, powodujące widoczne wybrzuszenia po napompowaniu, nierównomiernie wylana mieszanka gumy, przez co opony "biją" i samochód wpada w drgania. 

Gumowa mieszanka, z której produkuje się opony ma żywotność max 6-7 lat od daty produkcji (w zależności od sposobu jazdy, nawierzchni, przechowywania i ilości przejechanych kilometrów). Opony używane ten czas mają znacznie skrócony - kupując od nieznajomego nie mamy pewności ile tak naprawdę zostało im lat eksploatacji.

Jeśli używane opony zamawia się przez Internet z wysyłką, to nie ma możliwości sprawdzenia ich stanu. Czasem może się też zdarzyć, że zostaną wysłane inne opony, niż przedstawione na zdjęciach (np. ze znikomym bieżnikiem, które nie nadają się do założenia na samochód).

Używane opony cena

Wiemy już, że opony z drugiej ręki nie zapewnią nam odpowiedniego bezpieczeństwa. Kolejną kwestią jest cena. Oczywistym jest, że używane opony będą tańsze niż nowe, jednak zakup nowych trzeba traktować jak inwestycję - ich okres eksploatacji jest dłuższy, a co za tym idzie wymiana jest odsunięta w czasie, czego nie można powiedzieć o oponach używanych. Więc mimo, że droższe w zakupie, to w rozrachunku i tak wychodzą taniej, niż używane wymieniane częściej.

Uważamy, że zakup używanych opon to ostateczność i nigdy nie powinien być rozważany jako pierwszy. Nie tylko narażamy tym życie swoje i pasażerów, ale również nic na tym nie oszczędzamy. 

Wady i zalety nowych i używanych opon

 

Sprawdź ofertę najlepszych opon w atrakcyjnych cenach na wulkanizacjaTG.com i wybierz odpowiednie dla siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl